Fali vízelvezetés a MAUERPOL® rendszerrel
A MAUERPOL véglegesen eltávolítja a nedves falakat.
Az elektro-ozmózison alapuló rendszer 30 éve működik. A MAUERPOL optimalizálta és örömmel bemutatja az ügyfeleknek és az érdekelt feleknek. Néhány elem segítségével kihasználják a folyadékvándorlás elvét … A MAUERPOL rendszer annyira egyszerűen, de hatékonyan működik. Nincs több hámozó háttérkép, nincs penész vagy a fal további károsodása. A gombák és más kórokozók gyökereinek félelme szintén felesleges. A fűtési költségeket csökkenti a nedves falakkal szembeni optimális megoldás is.
Elektromos feszültséget alkalmaznak, és így befolyásolják a víz mozgását. Ha az elektromosság elektromos mezőben áramlik, akkor a nedvesség mindig a pozitív pólusról a negatív pólusra vándorol. Az első kísérleteket több mint 200 évvel ezelőtt végezték el.
Próbálta már évek óta szárítani a falakat fémhuzalokkal ? 30 éves tapasztalatunkkal biztosíthatjuk önöket, hogy ez nem fog sokáig működni …
Mi teszi jobbá technológiánkat … ?
A nagyon különlegesek az elektródjaink ellenállási értékei, amelyek nem hasonlíthatók össze a tiszta fémekkel vagy huzalokkal. Elektródunkat mesterségesen módosítja az egyedi vezető műanyag bevonat, a finomított belső vezető védve van a korrózió és az oxidáció ellen. Az elektróda garantálja az egyes elektroosmotikus falszárítási folyamatok hosszú élettartamát.
A MAUERPOL rendszer felhasználja az abból származó ismeretek összes előnyeit. Környezetbarát, mivel nem használnak vegyszereket. Védi a falazatot, mivel földmunkákra vagy szerkezeti beavatkozásokra alig van szükség. Olcsóbb, mint más módszerek, mivel a rendszert csak egyszer kell telepíteni, az energiafogyasztás tiszta és ellenőrizhető. A teljes MAUERPOL-rendszerhez csak három alapvető elemre van szükség: egy tesztelt vezérlőegység, egy pozitív pólushoz egy tesztelt kábel-elektróda (anód) és a negatív pólushoz egy rúdelektróda (katód). Az anódot közvetlenül az érintett falazatba telepítik, a katódot a földre süllyesztik. Ha áram folyik e két elektróda között, akkor a nedves falakban előzőleg létező természetes elektromos mező megfordul, és a nedvesség a talaj felé irányul a negatív pólus felé. A szárítási folyamat azonnal megkezdődik.
A probléma
Ha a falazat nem védett, akkor felszívja a talaj nedvességtartalmát.
A probléma:
– A víz kapilláris hatás miatt az egész falon áthalad
– A víz folyamatosan fentről felfelé emelkedik, a kőműves szivattyúként viselkedik
– A sók a vízzel bejutnak a falazatba
– A sók kristályosodnak, és a fal felületéből távoznak
Hatékony ellenintézkedések nélkül a következmények kiszámíthatók és alig orvosolhatók:
A színek és a háttérkép esik le, ahogy a vakolat is a falazat elkerülhetetlenül megsemmisül vannak szerkezeti és szerkezeti károk
Csökken a hőszigetelés és növekszik a fűtési költségek az egészségügyi veszélyek kockázata növekszik pl. a penészen keresztül
A megoldás
A MAUERPOL az optimális megoldás neve, aktív elektro-ozmózison alapuló folyamat a nedves falazat állandó elvezetésére:
– környezetbarát, mivel nem használnak vegyszereket
– óvatosan a falazatra, mivel nincs szükség földmunkákra és a falak megsemmisítésére
– olcsó, mert egyszer telepítve van és állandóan működik
A MAUERPOL rendszer a hatékonyság érdekében egy speciális áramforrást használ, és az ÖNORM-kompatibilis folyamathoz szükséges alkatrészek a következők:
– tesztelt vezérlőegység
– kábel elektróda vagy anód (pozitív)
– bot-elektróda vagy katód (negatív)
A természet mint példakép
A legtöbb ember már az iskolából ismeri az „ozmózis” kifejezést – a biológia óráiból. A folyadék mozgása egy féligáteresztő membránon keresztül. Az „elektro-ozmózis” pontosan a folyadék vándorlás ezen elve szerint működik. A kőműves kapilláris rendszeréből irányítandó vagy az épületből kiszabaduló vizet egy elektromosan alkalmazott feszültség útján egy bizonyos irányba mozgatják. Ez kihasználja azt a tényt, hogy a víz mindig áramlik a pozitív pólusról egy negatív pólusra, amikor áramáram van – egyszerű, de hatékony.
Ki találta ki?
Az elektro-ozmózis folyamat több mint 200 éves múltra tekint vissza. 1806-ban Ferdinand Friedrich von Reuss professzor megfigyelte a vízmolekulák plusz és mínusz közötti mozgását pórusos talajban, egyenáramú feszültség mellett, az agyaggal végzett kísérletek során. 1900 és 1930 között a tőzeget, a lignitet és a gabonát ezen elv szerint szárították, 1935-től pedig nedves falakat. Paul Ernst fejlesztette ki az első rendszert ehhez és megkapta a svájci szabadalmat. Entdeckung Elektroosmose von Reuss
A WALL POLE RENDSZER ALKALMAZÁSA
A MAUERPOL rendszerrel szinte minden falat és építőanyagot meg lehet dolgozni. Ennek a folyamatnak a sok előnye miatt – gyengéd, vegyi anyagok és földmunkák nélkül – különösen alkalmas műemlékek, például templomok, kolostorok, kastélyok vagy paloták megőrzésére. A hat m vastag és legfeljebb 1000 m hosszú kőműveket már sikeresen leürítették. Számos betonfelújítást is végeztek jó eredményekkel. A MAUERPOL rendszer alkalmazható lakó- és kereskedelmi épületekben, ipari épületekben vagy hídszerkezetekben, mivel a beton szintén nem biztonságos a nedvesség behatolásától. Ez elpusztítja az építőanyagban lévő fém alkatrészeket. A MAUERPOL rendszerrel természetes, szabadon álló és kőfalakat is lefolytathat. Csak egy kábel-elektróda van behelyezve az illesztésekbe, ezáltal kiszárítja a falat. A lehetséges felhasználások változatosak és változatosak – egyénileg alkalmazhatók a különböző körülményekhez
A WALL POLE RENDSZER
Plusztól mínuszig vegyi anyagok vagy drága földmunkák nélkül. A falak elektromoszmoszos vízelvezetésére a falazatban és a padlóban természetes elektromos potenciál van jelen, és a polaritás egyszerűen megfordul. Így befolyásolja a víz áramlását.
A nedves falaknak van bizonyos elektromos polaritása. Ez azt jelenti, hogy meg lehet mérni egy természetes elektromos potenciált. Plusz van a fal alján, mínusz a tetején. Mint a vázában lévő virágok esetében, amelyek a szár alján vizet szívnak fel és felfelé szállítják, a falakon belüli nedvesség is növekszik a gravitáció ellen.
Feltételezve, hogy a víz plusz és mínusz közötti folyásra törekszik, a falazat vízelvezetése meglehetősen logikus. Ha megfordítja a természetben előforduló elektromos potenciál polaritását elektródok alkalmazásával, akkor a hatás megváltozik, amikor a víz mozog: vissza a föld felé, ahol a negatív potenciál jelenleg van. Izgalmasan egyszerű ötlet.
A szárítási folyamat az elektromos potenciál megfordításával kezdődik, mivel a víz már nem emelkedik fel. Az áram addig folyik, amíg a nedvesség kiszorul a létrehozott mező minden területéről. A MAUERPOL rendszer enyhe vízelvezetést ér el, amely enyhén hat a falakra. Az egyszeri üzembe helyezett MAUERPOL rendszer folyamatosan száraz falat biztosít a folyamatos üzemelés során. A mesterségesen előállított elektromos potenciál vízszintes akadályként szolgál a nedvesség számára, és megakadályozza annak hosszú távú emelkedését a falazatban. Az elektródák speciális rögzítési módja nemcsak a vízszintes lekapcsolást, hanem a nedvesség függőleges terjedését is megakadályozza.
Az elektromos potenciál felépítéséhez a MAUERPOL rendszer a falazatban legfeljebb 6 voltos feszültség speciális formáját használja, kb. 3 voltos effektív értékével.
Ez a feszültségkorlátozás különösen fontos: a 6 V-nál nagyobb feszültségek bomló hatást gyakorolhatnak a habarcskötő szerekre és a fémre (csövek, acélgerendák stb.). A MAUERPOL eljárás elkerüli ezt a reakciót alacsony feszültséggel. Az elektro-ozmotikus fal-elvezetés további előnye az alacsony sószivárgás a felújított felületeken. A nedvesség nagy részét a falon belül eltávolítják. A sók lefelé vándorolnak. A nedvességnek csak kis része elpárolog a falazat külső felületein, tehát a sólerakódások ott alacsonyak